Vzrušující finiš na Valero Texas Open: Akshay Bhatia vítězí, Victor Perez končí ve velkém stylu

Velkolepý comeback Victora Pereze a dechberoucí finále

Turnaj z Valero Texas Open skončilo v neděli večer v San Antoniu, ve Spojených státech, v naprosto šíleném scénáři. Zatímco Akshay Bhatia se pohodlně ujal vedení od prvních jamek, Victoru Perezovi se podařil fantastický comeback a nakonec skončil pod par. Zatímco zuřil boj o první místo, napětí bylo až do poslední chvíle velké.

Bhatia stojí pevně pod tlakem

V pouhých 22 letech Akshay Bhatia nezakolísal navzdory raketovému vzestupu jeho odpůrců, zejména Dennyho McCarthyho. Poslední jmenovaný dosáhl během posledního dne působivého skóre 63, a to díky osmi birdie na posledních devíti jamkách. Bhatia ale dokázal zůstat pevný a udržel si tak vedení po celou dobu hry.

• Američanka vede od čtvrtka a na prvních čtyřech jamkách zaznamenala tři birdie
  • Na jamce č. 11 také zahrál birdie, aby vykompenzoval své bogey na jamce č. 10.
  • Po perfektně kontrolovaném výjezdu z bunkeru získal na jamce č. 14 nové birdie.

Victor Perez končí ve velkém stylu: Akshay Bhatia korunován v dechberoucím finále

Tváří v tvář velkolepému návratu McCarthyho a Pereze dokázal Akshay Bhatia najít potřebné zdroje, aby dotlačil své protivníky až k jejich limitům. Na poslední jamce, když se McCarthy pokusil o deváté birdie a dosáhl -20, se Bhatia nevzdala a okamžitě zareagovala, čímž si vynutila playoff za jásotu přítomného publika.

Bouřlivý výsledek

V tomto napínavém play off bylo napětí hmatatelné. Když McCarthy viděl, jak jeho klínový výstřel přistává ve vodě, Bhatia musela zavolat lékařskou pomoc kvůli bolesti ramene. Navzdory tomu se dokázal zotavit a získal své druhé vítězství v kariéře na PGA Tour.

„Splnil jsem svůj cíl,“ reagoval vítěz, který zajistil místo i pro Augustu.

Rory McIlroy a Victor Perez: vzrušení před Masters

Zatímco Rory McIlroy zapsal solidní skóre 66 a získal třetí místo na stupních vítězů, Victor Perez zakončil turnaj na TPC San Antonio pozitivně. I přes tři bogey Francouz dosáhl pět birdie mu umožnilo vystoupat na 45. místo.

Tento pozoruhodný výkon umožňuje trojnásobnému vítězi European Tour zajistit si místo na RBC Heritage, páté podpisové etapě naplánované těsně po Turnaji mistrů.

Následovníci si získali toto napětí a tyto zvraty

Kromě sportovních výkonů je to také intenzita a zvraty, které poznamenaly tento ročník Valero Texas Open. Mezi efektními střelami, obraty a neutuchajícím odhodláním dodávali hráči divákům po celou dobu soutěže opravdové napětí. Taková úroveň emocí slibuje milovníkům golfu ještě skvělé dny, které čekají na řadu dalších turnajů a výzev.